تبلیغات
مطالب اینترنتی - راهکارهایی برای تغییر دادن شخصیت تان
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی


مفیدستان:

راهکار اول: زمینه‌ تغییر را مشخص کنید

برنامه‌هایتان را بنویسید

این مساله امری دوجانبه است. باید ببینید اکنون چگونه هستید و دوست دارید چگونه باشید. باید بدانید که تغییرات شخصیتی شما به چه شکل خواهد‌ بود. بیشتر افراد به عمق مساله تغییر، واقف نیستند و فکر می‌کنند تنها با تغییر عادت‌های بد مشکلات آنها رفع می‌شود. در حالی‌که ایجاد تغییرات شخصیتی، زمینه و آمادگی وسیعی می‌طلبد. اگر دوست دارید شبیه فرد خاصی شوید، در رفتار او کاملا دقیق شوید. دریابید چه چیزی را در او تحسین می‌کنید. نوع واکنش‌های او و اخلاقش در شرایط گوناگون چگونه است. حالت صحبت کردن، نشست و برخاست او چگونه است و از همه مهم‌تر رفتارهای مختلفش در کل او را چگونه نشان می‌دهد. با یادداشت‌برداری از نکات مورد علاقه‌تان آنها را منسجم کنید.

تصمیمتان را با کسی در میان بگذارید

به دوستی که قابل اعتماد و داناست، درباره تغییرات مد نظرتان صحبت کنید. در این حالت، انگیزه شما برای تغییر بیشتر می‌شود و کسی وجود دارد که شما را حمایت و نظارت کند. پس نمی‌توانید قید تصمیمتان را برای تغییر بزنید. یا اگر از مسیرتان منحرف شوید او به شما کمک خواهد‌ کرد.

به خودتان جایزه بدهید

چالش‌هایی برای تغییر خود در نظر بگیرید. از کارهای ساده شروع کنید و در هر گام با پیشرفتی که کسب می‌کنید، به خودتان جایزه بدهید و خودتان را تشویق کنید. باقی تغییرات را در مراحل بعدی پیگیری کنید و با موفقیت در هر گام به خودتان جایزه بدهید. جایزه می‌تواند یک چیز خیلی کوچک مثل یک سفر یا خرید لباس و هر چیز دیگری باشد، انتخاب با شماست.

راهکار دوم: الگوهای فکری‌تان را تغییر دهید

به خودتان برچسب نزنید

ویژگی‌های منفی را به نام خود نزنید. مثلا من خجالتی هستم، من کمرو هستم و غیره. اگر فکر کنید خجالتی هستید و این ویژگی را برای خود به رسمیت بپذیرید، مغز شما به سرعت این حرف را می‌پذیرد و شما را در مسیری مطابق آن صفت قرار می‌دهد و بیهوده محدودیت‌هایی برای شما ایجاد می‌شود. به دنبال فرصت‌های رشد و تغییر باشید. تغییر شخصیت در گرو کنار گذاشتن کلیشه‌های ذهنی و محدودیت‌های بیهوده‌ای است که با برچسب زدن به خود ایجاد می‌کنید.

ذهن خود را باز بگذارید

اگر فکر می‌کنید که همه چیز ثابت است و حکمی کلی برای هر موضوعی وجود دارد، امکان تغییر برای شما از بین می‌رود. دنیا را متفاوت ببینید در این صورت می‌توانید روابط‌تان را بررسی کنید، تضادها را حل کنید. برای حل مشکلات توانا خواهید شد و سریع با آوردن بهانه‌ای در قالب جملات کلی عقب‌نشینی نمی‌کنید.

افکار منفی را دور بریزید

کنترل ذهن شما تنها و تنها به دست خودتان است. اگر با خود تکرار کنید که نمی‌توانید، قطعا ناتوان خواهید بود و مغز فرمان شما را با جان و دل می‌خرد. پس افکار منفی را جدی نگیرید. ذهن به شکل عجیبی در برابر فرمان‌هایی که می‌گیرد مطیع است. ورودی‌های مثبتی به آن بدهید و مطمئن باشید تنیجه‌ای خیره‌کننده دریافت‌ خواهید کرد. بهتر است روی مهارت‌های مثبت اندیشی بیشتر کار کنید.

راهکار سوم: الگوهای احساسی‌تان را تغییر دهید

تقلید کنید تا تغییر کنید

اگر دوست دارید اعتماد‌به‌نفس بالایی داشته باشید، در رفتار آدم‌های این‌چنینی دقیق شوید و سعی کنید از آنها تقلید کنید. آن‌قدر تقلید کنید تا این تقلید به تغییر شخصیت تبدیل شود. درباره ضعف‌هایتان با همه صحبت نکنید. نگذارید دیگران بفهمند نواقص شما چیست. در این صورت امکان تغییر سخت‌تر می‌شود و نظرات و قضاوت‌های دیگران نیز به مشکلات شما اضافه می‌شود.

طوری رفتار کنید که دوست دارید

اهداف کوتاه‌مدت داشته‌ باشید. تغییر شخصیت کار آسانی نیست و فرایندی نسبتا زمان‌گیر است. اما سعی‌ کنید اهداف کوتاه‌مدت مشخص کنید و تغییرات قدم به قدم داشته باشید.

راهکار چهارم: الگوهای رفتاری‌تان را تغییر دهید

حضور در محیط‌های جدید را تجربه کنید

تجارب جدید به زندگی‌تان اضافه کنید. برای کسب تجارب جدید باید رفتارهای جدید با افراد جدید و فعالیت‌های جدید را به زندگی خود وارد کنید. مثلا به یک باشگاه ورزشی بپیوندید یا شغل جدید با چالش‌های تازه را قبول کنید. از محیط‌های تکراری و قدیمی دور شوید. به سمت ترس‌هایتان شیرجه بزنید و خود را به چالش بکشید. قرار دادن خود در معرض ترس‌ها، مغز را فریب می‌دهد و او را در برابر واهمه‌های قبلی بی‌حس و بی‌تفاوت می‌کند.

دفترچه یادداشت داشته باشید

فعالیت‌های تغییر شخصیت را یادداشت‌برداری کنید. همه چیز را مکتوب کنید. اینکه الان چگونه هستید و می‌خواهید چگونه باشید و یا چه اقداماتی در برنامه‌تان برای تغییر شخصیت طرح ریزی کرده‌اید. کدام اقدام‌ها موثر بوده‌اند و کدام‌ها نه. با مستندسازی اقدامات خود، مسیر تغییر را شفاف می‌سازید.

راهکار پنجم: گام آخر را محکم بردارید

تغییرات مطلوب را عملی کنید

فقط فکر کردن به تغییرات کافی نیست. به شخصیت‌های مورد علاقه‌تان نگاه کنید و خودتان را تغییر دهید. روزنامه‌ها و مجلات جدید مطالعه کنید. اقدام برای شروع تغییر شخصیت بسیار مهم است.

ویژگی‌های جدیدتان را در خود نهادینه کنید

حالا که عادات اولیه را تغییر داده‌اید مثلا حلقه دوستان شما یا رفتارهای روزانه و برخوردهای اجتماعی‌تان متحول شده است، با جسارت بیشتری تغییر شخصیت را پیگیری کنید و تلاش کنید با این «من جدید» خو بگیرید. به گذشته و ویژگی‌های نامطلوبی که ترک کرده‌اید، فکر نکنید.

پیشنهادات

بی‌گدار به آب نزنید. هیچ‌گاه خود را به خاطر دیگران تغییر ندهید و تنها به خاطر شخص خودتان، ویژگی‌های منفی را کنار بگذارید. تغییر شخصیت وقتی لازم است که ویژگی‌های شما مانعی برای پیشرفت و آسایش‌تان باشد. اینکه شما اهل مطالعه هستید و به صحبت‌ کردن در جمع علاقه ندارید به هیچ وجه نقص نیست. حتی اگر در چشم سایرین اصطلاحا باحال به نظر نمی‌رسید.

اگر کم‌حرفی یا سایر ویژگی‌های شما از روی خجالت نیست و شما را آزار نمی‌دهد یا در واقع با میل خودتان صورت می‌گیرد، نیازی به تغییر ندارید.تغییر شخصیت به طور کامل و تبدیل شدن به یک آدم جدید برای هیچ‌کس ممکن نیست. ویژگی‌های منفی و مثبت خودتان را شناسایی کنید و آرام آرام سعی کنید ویژگی‌های منفی‌تان را از صافی تغییر شخصیت عبور دهید و نواقص‌تان را رفع کنید. همیشه قوی باشید، بدانید که تغییر سخت است اما نتیجه آن شیرین است.ایجاد تغییرات رفتاری شما ممکن است در ابتدا به چشم اطرافیان بیاید و درباره شما کنجکاوی کنند؛ اصلا خجالت نکشید و به کار خود ادامه بدهید. آن‌قدر پیش بروید که این تغییرات برای همه عادی شود. نقایص خود را با اراده رفع کنید و همان کسی بشوید که آرزویش را دارید. زندگی لذت‌بخش‌تر خواهد‌ شد، شک نکنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند بایداگر می خواهید زندگی تان تغییر کند باید طرز فکرتان را تغییر دهیدهمین امروز نکات مفید برای درمان کمروییاسلایدنکات مفید برای درمان کمرویی شاید حرف زدن با دیگران خصوصا در جمع، برای‌تان سخت باشدآزمونی جالب برای تعیین شخصیت شماآزمونی جالب که هم شخصیت شما را میگوید هم بیماری شما را پیشبینی میکند انواع و اقسام میگنا راهكارهایی برای افزایش مهارت های اجتماعی در …برخی از مهارت‌های اجتماعی لازم برای زندگی در قرن بیست مهارت تفکر انتقادی منظور از فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو …جرأت کنفرانس دادن را ندارم ؛ احساس مى‏کنم آن‏گونه که باید بر سخن گفتن مسلط نیستم و ویژگیهای لازم برای یک رهبر و مدیر موفق مردمانویژگیهای لازم برای یک رهبر و مدیر موفق ممکن است در زندگی با افراد زیادی روبه رو شوید روش کاربردی برای شاد بودن آکا روش کاربردی برای شاد بودن شاد زندگی کردنزندگی شادبرای شاد زیستنراهکارهایی برای چطور فتوژنیک باشید و در عکسها خوب بیفتید …۳٫ صورت و آرایشتان اهمیت دارد به صورت و آرایشتان اهمیت دهید کارهای زیادی برای بهتر ورزش کمردرد تصویر این حرکت برای تقویت عضلات ‌هامسترینگ و عضلات اطراف مفصل ران و لگن هیپ است روی زمین آموزش ریاضی با شیوه های نوینراهکارهایی برای غلبه بر مشکلات آموزش ریاضی درس ریاضی عموماً برای بچه‌ها مشکل و حتی اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند باید اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند باید طرز فکرتان را تغییر دهید«همین امروز طرزتفکرتان را نکات مفید برای درمان کمرویی اسلاید نکات مفید برای درمان کمرویی شاید حرف زدن با دیگران خصوصا در جمع، برای‌تان سخت باشد آزمونی جالب برای تعیین شخصیت شما آزمونی جالب که هم شخصیت شما را میگوید هم بیماری شما را پیشبینی میکند انواع و اقسام پرسشنامه میگنا راهكارهایی برای افزایش مهارت های اجتماعی در كودكان برخی از مهارت‌های اجتماعی لازم برای زندگی در قرن بیست مهارت تفکر انتقادی منظور از تفکر فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو روانشناسی خجالت و جرأت کنفرانس دادن را ندارم ؛ احساس مى‏کنم آن‏گونه که باید بر سخن گفتن مسلط نیستم و نمى چگونه شوهر خود را علاقمند نگه دارید؟ صفحه چگونه همسر خود را علاقمند نگه دارید؟ برای کنترل مردان عشق ابزار کارا تری از شهوت است ویژگیهای لازم برای یک رهبر و مدیر موفق مردمان ویژگیهای لازم برای یک رهبر و مدیر موفق ممکن است در زندگی با افراد زیادی روبه رو شوید که فکر چطور می توانید با روح خود ارتباط برقرار کنید؟ مردمان با تشکر از شما برای اولین بار است که از این نوع مطالب می خوانم برایم جالب است میشه خواهش کنم روش کاربردی برای شاد بودن آکا روش کاربردی برای شاد بودن شاد زندگی کردنزندگی شادبرای شاد زیستنراهکارهایی برای شاد آموزش ریاضی با شیوه های نوین راهکارهایی برای غلبه بر مشکلات آموزش ریاضی درس ریاضی عموماً برای بچه‌ها مشکل و حتی همراه

مطلب راهکارهایی برای تغییر دادن شخصیت تان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :راهکارهایی برای تغییر دادن شخصیت تان
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%86-%d8%b4%d8%ae%d8%b5%db%8c%d8%aa-%d8%aa%d8%a7%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 20 اسفند 1395 :: نویسنده : نویسنده وبلاگ
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر